آموزش برنامه نویسی R

آموزش خصوصی برنامه نویسیدوره هنر برنامه نویسی با R

فراخوانی چندین sheet مختلف از یک فایل اکسل در R

فراخوانی چندین sheet مختلف از یک فایل اکسل در R

فراخوانی چندین sheet مختلف از یک فایل اکسل در R یکی از کارهایی است که بسیاری از کاربران با آن مشکل دارند. بسیاری از مواقع ما به دنبال فراخوانی sheet های مختلف از یک فایل اکسل هستیم در این موارد استفاده از کدهای جداگانه برای فراخوانی هر sheet کار عاقلانه و بهینه ای نیست. بنابراین به منظور افزایش سرعت، با استفاده از روشی که در این آموزش فراخواهید گرفت می توانید به صورت همزمان همه sheet های موجود در فایل اکسل را به صورت همزمان در R فراخوانی کنید.

1- نصب و فراخوانی بسته

پیش از هر کاری ابتدا با استفاده از توابع زیر بسته readxl را نصب و فراخوانی کنید:

2- تابع زیر را اجرا کنید

3- فراخوانی فایل اکسل

شما یک فایل اکسل دارید که در این فایل اکسل sheet های مختلفی نیز تعبیه شده است. در این مرحله با استفاده از کدهای زیر فایل اکسل را در R فراخوانی کنید. دقت داشته باشید که با اجرای این دستور یک پنجره جداگانه به صورت pop-up برای شما نمایش داده می شود و از شما می خواهد که مسیر دیتاست را برای آن مشخص کنید:

4- فراخوانی sheet ها

در این مرحله با استفاده از تابع assign می توانید به هر تعداد از sheet ها را در R به صورت همزمان فراخوانی کنید و به هر یک از آن ها با استفاده از تابع assign یک نام دلخواه نسبت دهید. برای مثال اگر بخواهید سه تا از sheet ها را فراخوانی کنید، از کد زیر می توانید استفاده کنید:

5- پایان

در این مرحله همه sheet های مورد نظر شما فراخوانی شده اند. کافیست برای استفاده از هر یک از آن ها از نام مربوط به آن استفاده کنید. به عنوان مثال اگر بخواهید داده های مربوط به سه sheet ابتدایی را که در مرحله قبل فراخوانی شدند، چاپ کنید از کد زیر استفاده می کنید:

اگر شما تجربه مشابهی در این زمینه دارید خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید.

حتماً بخوانید: بسته آموزش کامل زبان برنامه نویسی R